Панас Мирний — отзывы о творчестве автора и мнения читателей
  3. ⭐️Панас Мирний

Отзывы на книги автора «Панас Мирний»

Nurcha

Даже и подозревать не могла, что мне может до такой степени полюбиться украинская литература! Или же я толком никогда её не читала, или автор попал точно в цель.
Отличный роман! Да, возможно, иногда кажется, что он излишне прямолинейный и не оставляющий маневра для разделения персонажей на "хороших" и "плохих". Но, по-моему, это только кажется.
Вот взять хотя бы главную героиню - Христю. С одной стороны кажется, что она не виновата в своих жизненных драмах. Что это ей так в жизни "повезло" с теми, кто встретился на её пути, что это они сбили её с верного пути. Ну, вроде как, не виновата она, что вся жизнь под откос. Однако, лично на моей памяти были несколько моментов, когда она сама делала неверный выбор и шла на поводу у своих собственных "хотелок" и страстей.

спойлерМомент, когда её застукали с паном очень мерзкий. И даже несмотря на то, что, безусловно, хозяйка ревновала Христю к пану и невзлюбила её - кто заставлял её кидаться ему на шею? Влюбилась по-уши? Ну, возможно...свернуть

Но кто из нас не без греха? Да и наивная деревенская девочка - что от нее можно хотеть?
А вообще, конечно, очень крутые персонажи получились у автора. И причем основная масса почему-то мерзкие и склизкие. Наверное, для усиления эффекта. Да и мужики все вокруг слабы на передок...
Еще какие плюсы:
- отличный стиль у автора. Возможно, тут еще спасибо надо сказать переводчику - замечательная работа.
- несмотря на достаточно приличный объем, книга читается легко и без напряга.
Были немного и скучноватые места. Особенно это касается политических дрязг. Но это мои личные тараканы - политика что в жизни, что в кино, что в литературе на меня навевает скуку.
Зато финал меня растоптал просто...
Рекомендую! Отличная литература.

25 октября 2021

Nurcha

Еще какие плюсы:
- несмотря на достаточно приличный объем, книга читается легко и без напряга.
Зато финал меня растоптал просто...
Рекомендую! Отличная литература.

25 октября 2021

Почему-то трудно писать про такие книги.
Это уже классика. Книга, проверенная временем. Очень достойная литература. Хоть и пишут, что на русском читается хуже, но это, наверное, для любого произведения не на языке оригинала так. Но, тем не менее, очень хороший язык, сочное повествование, а сюжет... Крепкий, добротный, но, видимо, нафантазировала я себе чего-то другого.
Книга горькая и тяжелая. В духе классического реализма.
Тяжелая жизнь бедняков, угнетенные женщины (вернее, трудная их судьба из-за произвола скотов-мужиков).
Звучит, конечно, ужасно. Прям билеты по литературе сразу вспомнила.
На самом деле, не всё так плохо. Читается "Гулящая" очень даже легко (хотя легковесности там нет и в помине!).

nimfobelka

Чому людина йде на злочин? Можна б сказати: через збіг обставин. З дитинства її ганьбили та не приймали до товариства, батько покинув, злидні, їсти нема чого, робота важка... І тільки все налагоджується, як відбирають землю, а тут і трапився добрий чоловік, почастував горілкою, і наче відпустило, полегшало. А потім - дурна компания, і покотилося життя кривою стежкою. На перший погляд, все просто: соціальні умови ніби самі штовхають людину на цей шлях.
Але чому одні йдуть до шинка, а інші - такі ж бідні сироти - намагаються заробити чесною працею? Чому одні працюють, а інші - ворують? Все, значить, не так просто. Потрібно ще щось. Особливий склад характеру, можливо. Схильність якась.
Можна виправдовуватись робінгудством, мовляв, пани в народу награбували, а тепер ми своє відбираємо. Ніби є якась частка справедливості. Але ж потім грабують і козаків - свою рівню. А потім - просто так ріжуть цілу сім'ю. Просто так. Таких самих селян.
Я не знаю... Жоден з чоловічих персонажів не викликає позитивних емоцій. Чіпка - дуже суперечливий, але я вважаю, що він у першу чергу сам винен у всіх своїх бідах. Грицько - спочатку подобався, але потім розчарував своєю демонстративною позицією "моя хата скраю", заздрісністю, занадто вже сильною меркантильністю. Максим - теж розбишака ні разу не позитивний.
А всих жінок дуже жаль. Особливо Мотрю. От же натерпілася бідолашна за життя від сина.

Сильний твір. І психологічно, і художньо, не дивлячись на те, що іноді втрачаєш нитку оповіді. Він такий... Справжній, живий, пронизливий.

29 апреля 2013

protsenochka

Я ярый поклонник украинской классики. Эта книга тоже не оставила меня равнодушной. Я ее прочитала за ночь, потому что надо было=) Но осталась довольна и считаю это произведение достойным быть в наше время! Книга замечательная. это не китч какой-то современный, а прекрасный роман о жизненных истинах, о морали
П. Мырный, дествителньо МАСТЕР психологической прозы

15 ноября 2010

likasladkovskaya

Хіба золото має серце? Хіба метал проймеш словом? О, Петре! О, голубе мій! Не тут би тобі жити; не з цими закам'янілими душами…

Є поміж людей чудні створіння, не живуть, а мучаться, пече жогом їм серце, бо вони представники людства з великої літери. Ті, хто відчув в собі порухи душі і замислився, а з тою думкою пристав на шлях Добра. Тому й боляче за темний народ, відлунюється несправедливість та погані справи. Стають вони світлим опором лихим людям.
Таким був Петро Телепень, що вже хлопцем пристав до науку, гаряче пізнавав її, став на стезю письменства ,а би "глаголом жечь сердца людей". Проте слова - не панацея від бід, не засоб порятунка. Розумна людина знає: вчися - не вчися - один кінець.
У повісті знаходимо два антиподи, що служать добру на різних теренах ,але ідуть різними шляхами до одного кінця. Жук і Телепень - письменник і рибалка.
Наявні в творі і негативні персонажі. Більшість з них означено просто як лихих людей, що панують на світі і чинять багато кривд. Але є й образи Попенка, що служить попом та заробляє на чужій біді та Шестірний (по-гоголівські звучне прізвище) - заможний адвокат, що заробляє на лихі в інший спосіб.
Повість проймає серце та змушує замислитись, що змінюється час та не змінюємось ми.

16 июня 2015

BonesChapatti

Роман "Хіба ревуть воли, як ясла повні" бере свій початок з короткого нарису, що згодом переріс у повість, а вже потім у роман-епопею. Твір написаний на реальній основі. Роман психологічний, тому письменник особливо звертає увагу на мотиви та передумови вчинків героїв, їх життєву позицію. Вражає, як у Чіпки слова розходились з ділом. Шкода Галю, яка вірила в нього, і саме через нього занапастила свою долю. Перечитувати не захочеться, хоча, звісно, твір вартий уваги і в наш час.

11 мая 2019

Nina_M

Жорстока, психологічна й дуже реалістична проза. Життя без прикрас. Особливо фінал - приголомшливий. Були сподівання на оптимістичніше закінчення, але така розв’язка символічна. Чудес не буває. За все має бути розплата.
Роман надзвичайно дискусійний. Практично на кожне проблемне питання неможливо дати однозначної відповіді. Виходить, що герої саме такі, якими вони є, з дуже багатьох причин, серед яких і ті, що залежать і не залежать від них особисто. А головний герой - Чіпка Варениченко - то продукт своєї епохи, наслідок переломів та зрушень соціальних і родинних. Це ота хрестоматійна пропаща сила й разом із тим правдошукач, який хоче змін і не знає, як їх зробити.
Автор дивовижно змальовує переживання героїв, просто й органічно увиразнює ті почуття, повз які ми проходимо в реальному житті. Після таких книжок гостріше сприймаються чужі кривди, чужий біль. В цьому, певно, й полягає цінність таких книжок.

1 октября 2018