Михайло Коцюбинський — отзывы о творчестве автора и мнения читателей

Отзывы на книги автора «Михайло Коцюбинський»

EduardGol

Михайло Михайлович даним твором продемонстрував, яка прірва може утворитись між світосприйняттям дитини та дорослої людини. Показав, які зміни у свідомості можуть відбутися за той недовгий час, коли людина виходить із дитинства та поринає у доросле життя, коли формалізм уражає розум та затьмарює справжню суть. Контраст неймовірний.

4 марта 2014

bezkonechno

Спойлеры
Таке добре оповідання, навіть сама атмосфера навіює тепло... Маленька Харитя дуже хоче допомогти своїй мамі, яка захворіла саме в жнива. Восьмирічна дівчинка робить непосильну для свого віку роботу: готує вечерю, кормить слабу матір і... йде на поле, жати, щоби не залишитись без хліба... В цій малесенький дівчинці стільки дитячої щирості, любові до батьків, бажання допомагати, що, не дивлячись на присутність хвороби матері і тяжких описів її стану, я читала і усміхалася. Чомусь вірила, що все в цього янголятка буде добре... Так і сталося... Дівчинка дуже просила Бога, щоби допоміг їм у скрутній ситуації: дав здоров'я мамі, а самій дитині дав сили жати на полі... І Бог допоміг, мама видужала, а дві жінки, які стрілися нажаханій дитині по дорозі додому, не дозволили полю пропасти, а маленькій сім'ї залишитись голодними... І на сам кінець дівчнка захопливо каже мамі: "Я ж казала, все в нас буде добре і Господь не окине нас!"
А як майстерно описує Коцюбинський оту українську природу: лани, поля, квіти, шелест трав... Здається ніби ти сам знаходишся серед тої краси, і навіть чуєш запах трав, квіточок, спів пташок вдалині...
Та, мабуть, краще мене про свої враження сказав Панас Мирний, прочитавши "Харитю": " «У такій невеличкій приповісті та так багато сказано! Чистою, як кринична вода, народною мовою: яскравим, як сонячний промінь, малюнком, невеличкими домірними нарисами, що розгортують перед очима велику - безмірно велику - картину людського горя, краси світової, виявляють безодню глибину думок, таємні поривання душі, забої невеличкого серця!.."
Якщо ви хочете відчути цілющу силу щирого, безпосереднього, дитячого добра - прочитайте "Харитю" :)

1 марта 2011

bezkonechno

Дуже страшне й моторошне оповідання про революційні події 1905 року. Показано реалії життя людей, які чи не вперше за великий проміжок часу намагаються відстоювати свою свободу. З іншої сторони головний герой - в ці хвилини він живе в полоні страху за своє життя і за життя своєї родини. І як же яскраво передане автором те почуття жаху, воно так пронизує, що ти сам, здається, починаєш відчувати страх і відчай головного героя, страх і відчай того часу.
Все навкруги пронизане страхом, навіть хата Чубинського: шибки позакривані, в хаті присмерк, і навіть промінчики сонечка, що пробиваються крізь щілини у віконницях не навіюють добрих думок. І навіть той відчайдушний сміх Варвари не несе в собі позитиву, він моторошний. Моторошний сміх... Сміх відчаю. Все моторошне, всім моторошно...
Не хочеться навіть і уявляти, в якому жасі жили тоді люди. Але такі твори повинні бути прочитані, для того, щоб зрозуміти ЩО і ЯК воно було тоді, в не такому й далекому 1905 році...

27 февраля 2011

EduardGol

Українця завжди вирізняла відсутність бажання накласти руку на чуже, працелюбність та свободолюбність. Саме останнього торкнувся даний твір.

Неволя була страшніша за будь-які катування, за смерть. За для отримання волі, можна ризикнути усім, віддати все, та отримати все – свободу! Однак інколи, в боротьбі за свободу, втрачали й інше, без чого смак перемоги втрачав свою насиченість і про це також повідав автор твору "Дорогою ціною".

10 октября 2013

niviva

История любви украинских Ромео и Джульетты на фоне неповторимой карпатской природы. Во время работы над повестью Михаил Коцюбинский находился на западной Украине и под воздействием прекрасных пейзажей вдохновился на написание «Тени забытых предков». Это было первым произведением в котором описывалась гуцульщина, местный фольклор, обычаи, быт, диалект. Здесь можно найти упоминания о чугайстре, мавках, мольфарах( которые существуют и по сей день, и вправду обладают сверхъестественными способностями).

Горные хребты, долины рек, бескрайние просторы и на фоне этого прекрасная и печальная история любви «Тени забытых предков». Иван и Маричка - дети из двух враждующих семей полюбившие друг друга чистой и настоящей любовью, но которых навеки разделяет смерть. Это история о единстве человека и природы, любви, изменчивости жизни, равнодушие людей конечно же о западной Украине.

Михаил Коцюбинский увековечил образ первозданной Карпатской природы, как Василий Шукшин Алтайский край в фильме "Печки-лавочки". Замечательно, что такое восхитительное произведение сейчас проходят в школе.

sapho

Пронзительная, берущая за живое, трагическая история любви, любви в жизни и после смерти, насквозь пропитанная запахом лесной зелени и неповторимым гуцульским колоритом, разливающаяся в горном воздухе звуком трембит, расшитая яркими узорами и вместе с тем печальная и мрачная. А ведьмы, ходящие голыми по ночам, а мавки, заманивающие в леса мужчин, а... Нет, не могу, так и тянет перечесть заново.

Аннотация сравнивает это произведение с "Ромео и Джульеттой", но - да простит меня Шекспир - вышеупомянутое его произведение не произвело на меня и десятой доли того впечатления, которое осталось после "Теней забытых предков".

29 августа 2012

anuta12

Люблю. Щось знаходжу в ній для себе. Але для неї треба певний базис чи людина яка допоможе осмислити

18 марта 2013