Ольга Кобилянська — отзывы о творчестве автора и мнения читателей

Отзывы на книги автора «Ольга Кобилянська»

zadnipriana

Мені пощастило завантажити надзвичайно зручне видання цього роману: передмова, упорядкований словник і примітки значно спростили читання цього тексту.
Я читала книгу і повірити чомусь не могла, що читаю Кобилянську. Вона, як правило, асоцюється зі шкільними хрестоматійними творами "Земля" або "Людина". Але тут перед читачем постає повноцінний надзвичайно широкоплановий роман. В центрі твору - історія однієї людини, чиє життя сповнене різноманітних мрій, планів, душевних порухів. На його життєвому шляху йому зустрічається безліч цікавих особистостей. Кожен образ в цьому романі - це втілення певних ідей. Чого варта лише галерея жіночих образів! Не обходиться Ольга Кобилянська в цьому тексті без своєї улюбленої теми - емансипації жінки, що заходить своє втілення у протиставленні жіночих образів, зокрема сестер Юліяна та Еви.
Я не знайшла тут позитивних чи негативних героїй, жоден з них не викликає певної однозначної оцінки. Читання роману - це як перегляд історії. Я дивилась, як жили люди в ті часи, як вони зустрічалися, захохувалися, мріяли, розлучалися, чим жили і як мислили. Відчувається, що ця книга належить до пізньої творчості Ольги Кобилянської, вона якось ближча вже до наступної епохи - початку 20 століття, хоча вивчення творчості письменниці програмово завжди зосереджено на здобутках кінця 19.
Цей роман не залишив в мене якихось надзвичайних вражень чи емоцій, я не можу виокремити з нього щось особливе чи незабутнє. Просто я поглянула на улюблену письменницю інакше, відкрила інший бік її творчості і насолодилась приємним читанням.
До речі, мова тексту принесла мені масу задоволення! Можливо, я не була б така захоплена, аби не мала в своєму покеті зручної функції навігації між примітками і словником, що дозволяє відразу знайти незрозуміле слово, але я просто обожнюю такий виклад літератури!

6 января 2016

mbaglay

За мовою написання твір давався дуже важко.За проблематикю якось неоднозначно.Ніби й розуміла всі задуми авторки,але моє ставлення до героїв трохи таки відрізнялося від її. От при всьому, я не змогла поставитися до Єви, як до негативної героїні. Для мене це людина, яка чітко знала,чого хоче.Так феміністка,так у пориваннях серця трохи непостійна,але щодо суспільних проблем,свого бачення майбутнього і професії у неї від початку була чітка позиція,на яку чомусь ніхто не хотів звертати уваги. Натомість Юліан мене трохи дратував отим своїм педантизмом,жертовністю власних інтересів перед зобов'язаннями і т.д... Розумію,що у романі таким би лише захоплюватися,але жити з такою людиною навряд чи легко)
Загальне тло роману відкриває завісу на події і настрої,що панували тоді у Буковині і для мене саме це стало найцікавішим у романі і дає поштовх знову заглибитися у історію.

24 июля 2014

ivanchenko2406

На мій погляд, це не найкращий твір Кобилянської. Ця новела чимось нагадує "Intermezzo" Коцюбинського, автори намагаються висловити свої думки через образи-символи. Ольга Юліанівна намагається зобразити всі людські почуття через образи дерев. Цих столітніх могутніх велетнів, які живуть на цій землі з давніх-давен.

Почувши назву "Битва", я гадала, що у цьому творі будуть деякі історичні факти, якась битва, яку Кобилянська намагається зобразити у своєму творі. Ця думка була хибною, але не зовсім, бо у творі зображена битва між старим часом та новим (сьогоденням). І сьогодні потрібно позбутися всього старого та перейти до нового.

Твір дещо незрозумілий. Мені не подобаються твори, де майже відсутні діалоги. Мабуть, що саме через це він не вразив мене.

17 февраля 2015

Dar'ya Lopatko

Спустя много лет - все так же чувственно и глубоко по-женски ❤️
28 сентября 2021