«Іван Мазепа» отзывы и рецензии читателей на книгу📖автора Олег Друздєв, рейтинг книги — MyBook.

Отзывы на книгу «Іван Мазепа»

отзыв и рецензия на книгу

AxeWound

Іван Мазепа - Велика людина, як для українського народу, і в цілому для майбутньої України як держави. Для багатьох людей він зрадник України, підданий Петра І, для інших він чи не найважливіша людина для становлення української держави, великий гетьман і при цьому вмілий політичний гравець.

Щоб розібратись і побувати в "шкурі" цієї людини, Олег Друздєв написав цю книгу. Хоча мені важко її назвати книгою, це більше змахує на курсову роботу чи дипломну. Я поясню чому так вважаю.
До плюсів можу віднести що книга читається легко, я навіть не помітив як прочитав половину книги. Факти і в цілому історія Мазепи і його становлення і гетьманування читається легко. Можна зрозуміти поведінку Мазепи, його відносини з Петром та його відданість йому, та сформулювати свою думку про нього. І все це триває до 170 сторінки.

Тут переходимо до мінусів книги. На вище вказаній сторінці з'являється глава додаток в якому прямим текстом вставлені листи та накази Петра І, без перекладу на українську чи навіть перекладу на російську, а давньоруським письмом , який читається трохи важкувато, і щоб зрозуміти треба перечитувати по декілька разів. Але головна проблема навіть і не цьому, просто вони тут зовсім не потрібно. Мені здається що Друздєву не було що сказати то він вирішив схалтурити, просто набити книгу щоб було більше тексту. Можна сказати що тексту тут на 150 сторінок, а сама книга має 250 сторінок. Замість цих листів, потрібно було вставити більше про життя Мазепи, я думаю що ще багато чого можна цікавого найти в історії цієї людини. Але якщо автору не було що сказати, то навіщо було взагалі писати її??
За це така і маленька оцінка.

14 января 2017