Рецензия SaganFra на книгу — Володимира Лиса «Графиня» — MyBook

Отзыв на книгу «Графиня»

SaganFra

!!! Спойлери!!!
Справжній психологічний роман з неочікуваним фіналом! Майстерно прописані образи, чудово відтворена атмосфера легкої містики чи то таємничості, загравання автора з історією – все це так «смачно» відтворено в романі, що дуже важко відірватись від книги. Наче й не детектив, а все одно мусиш відгадувати та шукати правду, це захоплює, це не відпускає. Реальність тісно переплетена з вигадкою, складно їх розділити. Як і важко визначити головного героя. Їх декілька.

Дія роману «Графиня» Володимира Лиса відбувається у кількох часових вимірах, несподівано для себе, читач переноситься з 1998 року у 1762-й. Іноді від таких часових «піруетів» виникає розгубленість, неможливість зрозуміти куди саме і для чого перекидає нас автор. Проте, якщо дочитати книгу до кінця, розплутавши клубок сюжету, все стає на свої місця.

Події роману розгортаються у містечку Густий Луг, де живе головний герой твору – простий вчитель малювання Платон Лемещук. Ця скромна людина закохана у мистецтво, він постійно малює, та при всьому цьому не вважає себе хорошим художником. Багато років свого життя Платон Васильович віддав учениці Любі Смажук – допоміг талановитій дівчині виграти мистецький конкурс у Канаді та отримати грошову премію, переконав її матір віддати доньку навчатися на художницю, а не на бухгалтерку. З часом Люба стає відомою художницею, її роботи виставляються у найкращих мистецьких галереях, ними захоплюються поціновувачі. Та чи буде учениця вдячна своєму вчителю? Чи не стане гординя на заваді їх стосункам?
Володимир Лис вирішив воскресити легенду про графиню Венцеславу Ловищу, що в вісімнадцятому столітті мешкала в замку у Густому Лузі. Графиня Венцеслава Ловига, портрет якої є справжньою цінністю місцевого музею, відіграла неабияку роль у житті та історії містечка Густий Луг. Вона стала фатальною жінкою для роду Ловиг і не тільки. Самозванка, відьма, чарівниця, – як тільки не називали її в далекому ХVІІІ столітті і в наші дні! Саме з ім’ям цієї жінки пов’язували таємничого вбивцю собак, який наганяв жах на все місто. Та чому і хто відродив ці вбивства наприкінці ХХ століття?

Сюжет дуже динамічний, дія роману закидає нас в різні часові простори, інтрига зберігається до останньої сторінки. Чудовий роман! Я просто у захваті!

21 сентября 2015