«Sõnalood. Etümoloogilisi vesteid» читать онлайн книгу 📙 автора Udo Uibo на MyBook.ru
  2. Контркультура
  3. ⭐️Udo Uibo
  4. 📚«Sõnalood. Etümoloogilisi vesteid»
Sõnalood. Etümoloogilisi vesteid

Отсканируйте код для установки мобильного приложения MyBook

Недоступна

2016 год

Эта книга недоступна.

Узнать, почему
О книге

Kust tulevad eesti keelde sellised argised sõnad nagu leib, püksid, taevas ja aitäh? Kuidas on sõna abrakadabra seotud hambavaluga? Miks meie ütleme emakeel, kui poolakad ütlevad isakeel ja venelased sünnikeel? Mis ühendab pätte ja viiske, bikiine ja tuumakatsetusi ning spämmi ja sealihakonserve? Kes on see kuulus eestlane, kes on loonud sõnad hapnik ja voorus? Kas James Bond ja Pontu on nimekaimud? Kuidas on sõna tripper ühenduses sõnaga triblama? Mis sõnad on eesti keelde tulnud serbohorvaadi ja mustlaskeelest? Mida okei tegelikult tähendab?

Nendele küsimustele oskab vastata etümoloogia – teadus, mis uurib sõnade päritolu ja omavahelisi suhteid. Raamat „Sõnalood. Etümoloogilisi vesteid” sisaldab põnevaid ja kohati naljakaidki lugusid enam kui saja viiekümne eesti sõna päritolust ja seostest.

Udo Uibo on Eesti Keele Instituudi leksikograaf, kirjanduskriitik ja tõlkija. Tema sõnalood on varem ilmunud ajakirjas Keel ja Kirjandus ning olnud eetris Vikerraadios.

читайте онлайн полную версию книги «Sõnalood. Etümoloogilisi vesteid» автора Udo Uibo на сайте электронной библиотеки MyBook.ru. Скачивайте приложения для iOS или Android и читайте «Sõnalood. Etümoloogilisi vesteid» где угодно даже без интернета.

Подробная информация
Дата написания: