Virna

Перед Вами типовий жіночий сентиментальний та романтичний роман. Не варто обманюватись і чекати чогось більшого. Тут нема історичного тла, надзвичайного психологізму чи сюжетних ліній, окрім любовної. Може любителі жанру і розгледять цікаві нюанси, та мене ця історія не зачепила. Чогось було забагато, чогось замало, не вийшло золотої середини. Автор навмисне від початку ставить героїв у обставини, настільки здавалося б непереборні, що вони виглядають штучними.
    Та найголовніше дуже багато було обіцяно, що виявилось мильною бульбашкою. От мав бути Львів у всій своїй красі, а гг здебільшого грає у хованки, а не знайомиться з ним. Та і звичайного життя позаминулого століття, його ритму, тут забракло, при тому що спроби відтворити те, поміж переживань, явно були. А голос Епохи заглушила Мелодія роману: не галицька говірка, а рафінована сучасна літературна мова, навіть не мова Франка та Стефаника, от що заставляє мене сказати "Не вірю."
    І попри все, якщо не сподіватись на щось більше, то книга для одного щемливого вечора досить хороша.

Пред Вами типичный женский сентиментальный и романтический роман. Не стоит обманываться и ждать чего-то большего. Здесь нет исторического фона, удивительного психологизма или сюжетных линий, кроме любовной. Может любители жанра и разглядят интересные нюансы, но меня эта история не задела. Кое чего было много, чего то не хватило, не получилась золотая середина. Автор намеренно, с самого начала, ставит героев в обстоятельства, столь казалось бы непреодолимые, что они выглядят искусственными.
    Но самое главное очень много было обещано, что оказалось мыльным пузырем. Вот должен быть Львов во всей своей красе, а гг в основном играет в прятки, а не знакомится с ним. Да и обычной жизни позапрошлого века, его ритма, здесь не хватило, при том что попытки воспроизвести его, между переживаний, явно были. А голос Эпохи заглушила Мелодия романа: не галичский диалект, а рафинированный современный литературный язык, даже не язык Франко или Стефаныка, вот что заставляет меня сказать "Не верю".
    И несмотря на все, если не надеяться на что-то больше, то книга для одного щемящего вечера достаточно хорошая.

LANA_K

Неймовірно красива книга. Вона дійсної співає до свого читача. З кожної сторінки лунає мелодія слів, яка дуже тонко та вірно передає настрої своїх героїв.

Основні події відбуваються у Львові середини 19 століття. З опису дуже чітко стає зрозуміло, як жили тоді жінки і наскільки важливо було не скомпрометувати себе навіть зайвим поглядом.

Це історія дівчини, яка наважилася піти за своїм щастям. Їй довелося заплатити за нього не малу ціну. Але, як мені здається, краще прожити щасливим хоча б незначну частину свого життя, ніж просто існувати.

Ще зовсім юна Анна закохується у значно старшого за неї Адама, який, до того ж, уже був одружений. Перший раз навіть на родичці Анни. Незважаючи на те, що між ними велика різниця, і не лише вікова, але й в соціальному становищі, віросповіданні, вони прагнули бути разом.

Ця книга – зворушлива історія кохання, яка не залишить байдужим жодного читача.

LeRoRiYa

В мене пішла така собі "кардамонова лінія" в літературі. І навіть назви схожі: "Кава з кардамоном" і "Мелодія кави у тональності кардамону".

Це взагалі-то перша книжка Наталії Гурницької, яку я прочитала. Якісна література. Чекатиму новинок

Авторський стиль вражає. Атмосфера Львова ХІХ століття заворожує. Сама історія - історія кохання - неймовірна й зворушлива. Ця книжка з тих, які однозначно варто читати.

SaganFra

Чудова романтична книга! Пікантна та смачна, як кава з кардамоном!
    Історія стара як світ. Кохання між двома настільки різними людьми, що навіть і не придумаєш. Але, що то закохання, що не здатне подолати труднощі та протиріччя?!

Різне матеріальне становище, велика різниця у віці (тридцять років), невдалий шлюб в минулому і нещасливий - в теперішньому, осуд та зневага – це все випало на долю закоханих. Вона, осиротіла молода панянка, закохалася в одруженого панича Адама. Це її перше кохання. Він, нещасний у шлюбі п’ятдесятирічний чоловік, закохався по-юначому у Анну. Що це між ними – пристрасть чи справжнє кохання?

У своєму дебютному романі Наталя Гурницька створила світ, в якому хочеться жити. Львів з його брукованими вулицями, кавою, атмосферою кохання. Все це так надихає. Роман тендітною мелодією відлунюється в серці читача. Огортає ковдрою надії та дарує насолоду. Він об’ємний, багатовимірний. Герої немов існували насправді, так чудово прописані. Ця книга наче екскурсія старими вуличками Львова. Разом з Анною та Адамом мандрувала бруківкою, співпереживала їх та раділа разом з ними. Повне занурення в книгу. Атмосферно, неперевершено!

Nina_M

Дивовижна книга. Неймовірно красива мова й надзвичайно зворушлива історія кохання.
    Він і вона страшенно різні. Різний соціальний статус. Величезна різниця у віці. Він - одружений, заможний, батько 2 дітей. Вона - бідна дівчинка, яка з милості живе у родичів. Але є пристрасть, кохання, відданість. А звідси - банально - брехня і зрада. Й усе це у місті, що справді пахне кавою. І все це у ХІХ столітті, коли вимоги пристойності були не до порівняння суворішими.
    Осуд, зневага, несприйняття, дорослішання й еволюція почуттів - усе це оживає перед читачем. Автор так проникливо й тонко змальовує переживання героїв, що зі сторінок для мене лунала музика. Фортепіано й скрипка.
    Браво, пані Гурницька!

Для тех, кто читает на русском

Дальше...

Удивительная книга. Поразительно красивый язык и изумительно трогательная история любви.
    Он и она безумно разные. Разный социальный статус. Огромная разница в возрасте. Он - женат, богат, отец 2 детей. Она - бедная девочка, которая из милости живет у родственников. Но есть страсть, любовь, преданность. А отсюда - банально - ложь и предательство. И все это в городе, который действительно пахнет кофе. И все это в ХІХ веке, когда требования приличия были несравнимо строже.
    Осуждение, презрение, неприятие, взросление и эволюция чувств - все это оживает перед читателем. Автор так так проникновенно и тонко изображает переживания героев, что со страниц для меня звучала музыка. Фортепиано и скрипка.
    Браво, госпожа Гурницкая!