«Trīs vēja mezgli» читать онлайн книгу 📙 автора Народного творчества на MyBook.ru
Trīs vēja mezgli

Отсканируйте код для установки мобильного приложения MyBook

Недоступна

2016 год

Эта книга недоступна.

Узнать, почему
О книге

Kapteinis nu atraisa pirmo mezglu, un, lūk, saceļas tāds ceļa vējš, ka kuģis zibens ātrumā šaujas pa jūru projām.

Jau otrā rītā princis ierauga savas līgavas pili un vēl laikā nokāpj krastā.

Līgava vēl nav aizgājusi pie cita.

Ķēniņdēls apprec princesi un paliek tur par valdnieku.

Mūsu kapteinis brauc atpakaļ uz sa­vu nopelnīto valsti. Brauc un domā:

– Kam man tādas valsts vajaga, lai viņu ņem, kas grib – kas man nekait manā kuģī; bet apskatīties gan apskatīšos, kā viņi tur dzīvo.

Kapteinis atbrauc pie vecā ķēniņa un saka:

– Tavu dēlu es laikā aizvedu, bet vi­ņa piesolīto valsti negribu, jo tik jauka dzīve nav nevienam ķēniņam kā man uz kuģa.

Bet vecais ķēniņš negrib kapteini laist projām…

Pasaku krājums «Trīs vēja mezgli» ir latviešu un cittautu garamantu apkopojums, kura gan liels, gan mazs atradīs sev tuvu varoni un motīvu. Pasakas par dzīvniekiem būs interesantas bērniem, bet sadzīves pasakas šķitīs noderīgas un gudras arī vecākiem. Spilgtākās pasakas rotā latviešu vecmeistara Riharda Zariņa ilustrācijas.

читайте онлайн полную версию книги «Trīs vēja mezgli» автора Народное творчество (Фольклор) на сайте электронной библиотеки MyBook.ru. Скачивайте приложения для iOS или Android и читайте «Trīs vēja mezgli» где угодно даже без интернета.

Подробная информация
Дата написания: