«Многії літа. Благії літа» отзывы и рецензии читателей на книгу📖автора Мирослава Дочинеця, рейтинг книги — MyBook.

Отзывы на книгу «Многії літа. Благії літа»

ami568

Читать эту книгу, как попить воды из чистого родника. Как вдохнуть чистый прохладный воздух. Как смотреть на облака. Ничего не навязывается, а предлагается. В таких книгах каждый раз вычитываешь то, что тебе необходимо именно СЕЙЧАС. 10 из 10.

9 мая 2017

doddy1

У 2013 році мені попалася книга Мирослав Дочинець про Андрія Ворона. Зібрані в ній висловлювання здалися настільки ємними, а мереживна манера письма настільки захопливою, що я сів і запоєм прочитав всю книгу, практично не знаючи української.
Потім був "Вічник" - дивно глибокий твір, з приголомшливо багатою мовою. Автор чудово модифікував і вмонтував в роман спогади і заповіді столітнього старця з першого твору, які дуже по-домашньому, зсередини, і по-новому розкривали побут, вірування, інтереси древніх слов'ян, і, головне, вручали в дар якусь первозданну мудрість, взяту , здавалося, прямо у матінки-Землі. Однак, ця штучка потрапила мені російською мовою і, читаючи її, я розумів, як втрачає текст в перекладі. І справа навіть не в тому, що перекладачеві не вистачає вокабуляра, суть залишається, пропадає мелодійність, плинність, смак. Тоді я вперше зрозумів, що хочу вивчити мову.
З "Криничаром" я не повторив помилки з мовою і з насолодою купався в дивовижному карпатському лінгвістичному озерці. Упевнений, навіть вроджені українці зможуть поповнити свій словниковий запас рідкісними, часом забутими перлинами рідної мови, як, втім, і насолодитися сюжетом.
Загалом, я купив майже всі тексти пана Мирослава... Ось і зараз, шановна редакціє...

8 сентября 2021

YuliyaLivin

Сподобалась, багато чого вже знаєш, але нагадати собі, зайвий раз, не завадить.

14 мая 2015

jartur

Чимось нагадує "Анастасію" В.Мегре. Так само виникають серйозні підозри з приводу автентичності авторського тексту.
Книга написана без жодного сюжету у вигляді безперервного ряду премудрих порад і настанов з приводу харчування, режиму дня, способу життя і т.п. Подається це все досить хаотично, постійно перескакуючи з теми на тему.
Настанови, які обіцяють зробити Вас здоровими і щасливими базуються, нібито, на величезному життєвому досвіді карпатського довгожителя. Але виглядає наче автор просто зібрав до купи поради з популярних нині журналів про здоров’я і видав таку компіляцію прикриваючись чужим авторитетом. Будь-який лікар Вам скаже, що журнали а-ля "Бабушка", "Дєдушка", "Пантелеймон" і т.д. часто є дуже небезпечними, оскільки не базуються на якихось медичних знаннях, а лише на примарному власному досвіді. Люди слідуючи розміщеним у них порадам ставлять під загрозу своє здоров’я і життя. Так само небезпечною є і ця книга.
Багато описаних порад є прописними істинами, які всім і так відомі. Велика частина справді корисні. Деякі ж несуть в собі реальну загрозу:

Дві столові ложки подрібнених квіток, листя, гілочок, ягід залити двома склянками окропу, закутати і три години настоювати. Потім процідити. Пити по півсклянки 4 рази надень. Допомагає навіть від раку. Крім усього, від цього калинового чаю в жінок довго залишатимуться дівочими груди.

Моя рідна тітка намагаючись вилікуватися від раку слідувала всім подібним порадам, але вже п’ять років, як її нема...

Діабетиків мучать інсуліном. Але ж раніше його не було - і жили люди. їжте багато капусти, як кролі.

Як Ви думаєте, що буде з діабетиками, коли вони почнуть лікуватися капустою, а хворі на рак замість операції питимуть калиновий чай?

На туберкульоз. Столову ложку суміші - свинячий жир, коров’яче масло, мед, порошок какао та сік алое залити склянкою гарячого молока. Випивати вранці і ввечері.
При подагрі, камінцях у нирках і сечовому міхурі, при солях і важкості в ногах їжте багато кукурудзи, токану.

Якщо Ви не в курсі, то токан - це закарпатська мамалига заправлена шкварками. Як вона лікуватиме каміння в нирках одному Богу відомо. Про свинячий жир з медом від туберкульозу я промовчу...

Дуже важливо пити воду з джерела і криниці губами. А також, даруйте, справляти малу нужду на землю в полі чи в лісі. Так ваше тіло підживить земна електрика.

Без коментарів...

Як ти до грошей, так і вони до тебе. Адже гроші ведуть тебе, а не ти їх.

Цікаво, скільки грошей мав дідусь, який жив у хижі на високій горі, що зробився кваліфікованим фінансовим консультантом?

Не їсти м’яса - ще не піст. Не «їсти» свого ближнього - ось перший крок до посту.

Кілька років тому, перед Великоднем схожі слова висіли на білбордах усієї України за підписом митрополита Володимира. Чи то Блаженнійший також підпав під чари діда Андрія і розтягнув "Многії літа" на цитати, чи то піарники УПЦ не поскупилися і встановили рекламні щити навіть у карпатських лісах...

Містики твору додає також особа доктора мед. наук, академіка В. Білонога. Цей поважний лікар написав хвалебний відгук про цю книгу. Одна лише біда, що в списках жодних академій такого доктора нема і ніде крім книг Дочинця його ім’я не зустрічається. Жодних публікацій...
Чесно кажучи мені соромно, що ця книга, мого між іншим тезки, стала найрейтинговішим бестселлером в Україні. Соромно...

31 июля 2013

Андрей