Рецензии и отзывы на Як зупинити час

vitac

Это одна из самых оптимистичных,
    поэтичных,
    светлых книг
    о вечности, смысле жизни,
    любви,
    поиске своего предназначения.

Это вам не Глуховский с его уродливым, но вполне себе реальным Будущим и не попса пятнадцати жизней Гарри Огаста ,и не деловитое одиночество во времени Хью Стэнтона, в вечном поиске "кто виноват?".
    Это просто жизнь. И никто не виноват в том, что именно у тебя она такая....

i_am_dashka
    Така вже природа: не можна щось пережити вперше ще раз. Перше кохання, перший поцілунок, перший концерт Чайковського, перший захід сонця на Таїті, перший джаз, перший хот-дог, першу "Криваву Мері". І це нормально. Історія - це вулиця з одностороннім рухом, і ти йдеш нею уперед. І не треба постійно вдивлятися, що там попереду, - просто дивися навколо і будь щасливий там, де ти є.

Дуже, дуже, ДУЖЕ гарна книга! Жорстока, але правдива. Сумна, але обнадійлива...

І потрапила вона мені до рук зовсім випадково, адже купувати її я не збиралася. Напевно, це доля. Просто зайшла до книгарні й побачила на обкладинці знайоме прізвище — Метт Хейг. Я читала в нього дві дитячі історії і мені неймовірно сподобалося. А тут серйозний, навіть трохи філософський твір. І я від нього тепер просто в захваті.

Та ще й на обкладинці такий напис:

Планується екранізація із Бенедиктом Камбербетчем у головній ролі.

Хіба я могла змусити себе пройти повз?!

Сюжет. Книга розповідає історію чоловіка, який старіє набагато повільніше, ніж звичайні люди. І якщо інші ледве доживають до ста, то він здатен дійти й до відмітки в тисячу років. Змінюють одна одну епохи, політичні режими. Світом поширюються неймовірні відкриття. Спочатку знаходять нові землі (себто країни Нового Світу), потім двигуни, електрика... а зараз вже комп'ютери, телефони й купа інших гаджетів, без яких сучасна людина вже не уявляє свого життя. І протягом всього цього ще й були охогта на відьм, переслідування, цькування. Адже всім легше повірити в те, що мати цього чоловіка продала душу Сатані, щоб її дитина жила вічно, аніж у те, що це хвороба і він зовсім ні в чому не винен. Адже люди за своєю суттю дуже жорстокі. А він може зовсім і не хотів ціього таланту, цього прокляття — уміння зупинити час.

А чому ж я не називаю імені цього чоловіка? Тому що за достатньо довге життя він змінив їх сотні, щоб мати можливість переховуватись і починати кожного разу життя ніби спочатку на новому місці. І так ставалося доти, доки не з'явилась людина, яка могла втримати його в одному місті, хоч це і надзвичайно небезпечно для них обох. Раз... а потім удруге. І до чого ж це врешті-решт призвело?

Враження. Перебуваю просто в неймовірному захваті від автора після прочитання цієї книжки. Вона не лише дуже цікава й захоплива, а й змушує задуматись про цінність часу, який ми надзвичайно часто марнуємо на всілякі дрібниці.

Тоже ця книга стала для мене особливою і я б дуже наполегливо радила її до прочитання.