Обліковець

Black_angel8

"Подвійні міражі" - перша книга, яку я прочитала від Наталки Шевченко.
    Чесно-кажучи, дизайн книги ой як бажає кращого! Окрім страшненької картинки на обгортці, яка ще переливається (!!!) ви зустрічаєте не менш дивні картини й на полях. До того ж, зроблена внутрішня нумерація сторінок. Бррр.... Але попри невдалий дизайн книга варта уваги.
    Перша третина трішки затягну. Авторка знайомить нас зі своїми героями. Сім персонажів з своїми скелетами у шафах. причому у кожного він неабиякий. Як йдеться у анотації ці люди, які опинились в одному автобусі, навіть не здогадуються про те, що їм випала можливість змінити своє життя, тож й подорожують, кожен зі своїм болем та горем.
    Далі книга стає більш динамічною і скажемо так, захоплює на стільки, що й чай іти робити не хочеться, поки не перегорнеш останню сторінку.
    "Подвійні віражі" - це книга про вибір, якій ми робимо в житті. Звісно, тут не йдеться про вибір напою зранку, а про глобальніші речі. Думаю, багато хто задумувався, а що було б, якби я вибрав іншу спеціальність/іншу роботу/іншого жінку, чи чоловіка/інше місто і т.д. В книзі ж персонажам дають можливість побачити альтернативу й не завжди вона райдужна.
    Однак, як пише Наталка Шевченко

"не буває хибного вибору, у масштабах Всесвіту, звісно. Помилковим він стає для кожної конкретної людини, та карати з це немає жодного сенсу. Хибний вибір сам по собі покарання".

Також в книзі йдеться про жертовність і готовність допомагати іншим, причому кожен з героїв дуже яскраво проявляє цю рису.
    Не сподобався мені персонаж лікаря. І, як на мене, то авторка занадто лагідно до нього поставилась, давши той другий шанс. Однак, хто має право судити інших?
    В книзі є епілог, який я навіть не знаю, як розцінювати. Наталка Шевченко сама написала, що хто не любить гепі-ендів, той хай його не читає. Тож для себе я ще не визначилась, яка з кінцівок краща.
    Все ж, для поціновувачів містики і психології, а також хорошого українського слова, я раджу почитати цю книгу. Вона не тільки дає змогу цікаво провести вечір, а й змушує замислитись, чи не варто зробити крок, який змінить наше життя на краще!

fleriana

7 случайных людей случайно сошлись в одной маршрутке. Но оказалось, что их собрали всех вместе специально. Нет, это не история о "я вас, шлюх, 20 лет в одном месте собирал", а как раз наоборот - кто-то из Высших Сил дает этим 7-и людям еще один шанс. Это шанс увидеть последствие другого своего выбора и шанс выбрать другой вариант. Или же не выбрать, а остаться в своем настоящем.

На самом деле, сюжет-то неинтересен и обычен. Любопытства подсмотреть чужую жизнь у меня нет, так что и 7 историй жизни были мне мало интересны. За то очень было интересно наблюдать за автором - как она вела сюжет, как расставляла подсказки к будущему финалу, как нагнетала атмосферу и как фантастически выписала каждого персонажа. В каждой клишированной ситуации автор умудрялась принести свое и удивлять меня неожиданными фразами, решениями, действиями.

Скажу честно, я не ожидала, что книга будет настолько хороша, а самое главное - логична. Нет ни одного вопроса без ответа -почему именно эти семь, почему сейчас, кто и зачем этот шанс дает. На довольно ограниченном количестве страниц получился хорошая драма о том, что как сильно влияет любой выбор на твою жизнь, а часто и на жизнь твоих родных.