Макс Кідрук — отзывы о творчестве автора и мнения читателей

Отзывы на книги автора «Макс Кідрук»

отзывов

Nina_M

Що мені подобається в книгах Макса Кідрука? Незаперечна логіка, ґрунтовність, напруга, коли активізуються мислення та емоції. І все це написано майстерно.
У цьому романі письменник не зраджує самого себе, тож відірватися від читання практично неможливо (я буквально примушувала себе відкласти книгу й намагатися заснути). Та й тему обирає більш ніж актуальну - кошмари, які стирають межу між сном та дійсністю. До того ж не тільки для героїв твору.
На мою думку, ця історія жахає не тільки тим, що відбуваються страшні речі з мозком малого хлопчака, з молодою родиною. Річ у тім, що в якийсь момент розумієш, що щось подібне може трапитися з кожним. І от це насправді страшно до мурашок.
Автор дуже яскраво зображує переживання молодого батька, із сином якого відбуваються паранормальні речі. Здається, мені було легше повірити у всю цю історію, аніж головному героєві, та й мій мозок буквально вибухав від сюжетних поворотів, пропонованих Максом. До речі, сам головний герой видався більш ніж типовим чоловіком років 25, який свідомо ховається від проблем, тупить та й взагалі поводиться, як шмарклі на паркані (летять, куди дме вітер).
Книга здалася трохи схожою на інший роман письменника - «Не озирайся і мовчи» Макс Кідрук . Але це лише переконує мене, що автор пише надзвичайно цікаво.
Чудовий трилер від одного з улюблених українських письменників.

Для тех, кто читает на русском

Дальше...

Что мне нравится в книгах Макса Кидрука? Неоспоримая логика, основательность, напряжение, когда активизируются мышление и эмоции. И все это написано мастерски.
В этом романе писатель не изменяет самому себе, поэтому оторваться от чтения практически невозможно (я буквально заставляла себя отложить книгу и пытаться уснуть). И тему выбирает более чем актуальную - кошмары, которые стирают грань между сном и явью. К тому же не только для героев произведения.
По моему мнению, эта история ужасает не только тем, что происходят страшные вещи с мозгом маленького мальчика, с молодой семьей. Дело в том, что в какой-то момент понимаешь, что нечто подобное может случиться с каждым. И вот это действительно страшно до мурашек.
Автор очень живо изображает переживания молодого отца, с сыном которого происходят паранормальные вещи. Кажется, мне было легче поверить во всю эту историю, чем главному герою, и мой мозг буквально взрывался от сюжетных поворотов, предлагаемых Максом. Кстати, сам главный герой оказался более чем типичным мужчиной лет 25, который сознательно скрывается от проблем, тупит и вообще ведет себя, как сопли на заборе (летят, куда дует ветер).
Книга показалась немного похожей на другой роман писателя - «Не озирайся і мовчи» Макс Кідрук . Но это только убеждает меня, что автор пишет очень интересно.
Замечательный триллер от одного из любимых украинских писателей.

6 июня 2020

LANA_K

Поставила найвищу оцінку, але відмічу тут декілька мінусів.
Почну з того, за що книга сподобалась.
- гарна мова;
- добре розкриті соціальні проблеми (взаємовідносині дорослих і дітей, побутове насилля, стосунки між підлітками);
- доволі "активний сюжет";
- цікаво подані наукові факти;
А от з мінусі - деяка затянутість сюжету і якесь слабкувате пояснення містичної складової - існування паралельного світу.
Взагалі-то, ця більше про підлітків і батьків, чим про подорожі між світами.
==
гугл перевод для игр на ЛЛ:

Поставила высшую оценку, но замечу здесь несколько минусов.
Начну с того, за что книга понравилась.
- хороший язык;
- хорошо раскрыты социальные проблемы (взаимоотношения взрослых и детей, бытовое насилие, отношения между подростками)
- достаточно "активный сюжет";
- интересно представлены научные факты;
А вот с минусе - некоторая затянутисть сюжета и какое слабкувате объяснения мистической составляющей - существование параллельного мира.
Вообще-то, эта больше о подростках и родителей, чем о путешествиях между мирами.

26 мая 2018

Nina_M

Цікава книга від автора, читати якого зважуюсь вже років 6. Макс Кідрук полюбляє різноманітні літературні експерименти, пише в різних жанрах, і цей триллер з легкою ноткою містики й жахів цілком на рівні. Особливо для таких як я, що не дуже довіряють усіляким механізмам, як-от ліфт. Такого потрактування паралельної реальності мені ще не видавалося зустрічати.
Це книга про підлітків, проте вона радше для дорослих. Усе-таки останнім часом доволі важко зрозуміти молоде покоління. А тут автор пропонує нам іще кілька історій дитячої самотності. Він написав про булінг та насильство в родині зовсім не так, як про це кричать із кожної передач-шоу у прайм-тайм. Він написав якраз про тих, хто ніколи про це не розкаже на загал.
Єдине, що мене дратувало, - докладні, зі схемами описи дослідів і принципів дії механізмів. Як на мене, книга без них не стала б гіршою. З іншого боку дається взнаки освіта автора. Цікаво, що при цьому зовсім не позначилося на тексті те, що Кідрук (а також його редактори) не знає, що батько чоловіка - то свекор, а не тесть. Але то дрібниці.
Книга справді захоплює. Навіть не сподівалася, що сподобається.

Для тех, кто читает на русском

Дальше...

Интересная книга от автора, читать которого решаюсь уже лет 6. Макс Кидрук любит разнообразные литературные эксперименты, пишет в разных жанрах, и этот триллер с легкой ноткой мистики и ужасов вполне на уровне. Особенно для таких как я, которые не очень доверяют всяким механизмам, например лифтам. Такой трактовки параллельной реальности мне еще не приходилось встречать.
Это книга о подростках, однако она скорее для взрослых. Все-таки последним в последнее время довольно трудно понять молодое поколение. А здесь автор предлагает нам еще несколько историй детского одиночества. Он написал о буллинге и насилии в семье совсем не так, как об этом кричат ​​в каждой передаче-шоу в прайм-тайм. Он написал как раз о тех, кто никогда это не вынесет на всеобщее обозрение.
Единственное, что меня раздражало, - подробные, со схемами описания опытов и принципов действия механизмов. По моему мнению, книга без них не стала бы хуже. С другой стороны сказывается образование автора. Интересно, что при этом совсем не сказалось на тексте то, что Кидрук (а также его редакторы) не знает, что отец мужа - это свекор, а не тесть. Но это мелочи.
Книга действительно захватывает. Даже не ожидала, что понравится.

31 августа 2018

Ryna_Mocko

Мені подобається творчість Макса Кідрука і тому абсолютно не дивно, що й ця збірка оціненна мною досить високо. Я не люблю коротку прозу, але тут вирішила дати книзі шанс. Перед читачем постають десять абсолютно різних історій - це жахи, гумор, містика, фантастика, оповідання про війну та ін. Три розповіді зовсім нові і раніше не друкувалися: "Р61", "Знову і знову" та "Заради майбутнього". Саме ці історії мені сподобалися найбільше - мабуть тому, що тут і стиль автора і сюжети такі, до яких я звикла та люблю.
"Р61" - це перше оповідання в збірці і належить воно до жанру містики та жахів. Починається історія з замітки в місцевій газеті, в якій говориться про жорстоке вбивство трьох молодих людей. Четвертий чоловік, досить відомий письменник знайшовся неподалік живий, але його свідчення дуже дивні...
"Знову і знову" - оповідання більш соціального напрямку. В ньому розповідається про життя двох абсолютно різних людей, які стають жертвами шахраїв. Коли наші герої вирішують помтитися кривдникам їх долі неймовірним чином переплітаються.
"Заради майбутнього" - історія в стилі Дена Брауна. Молодий чоловік та жінка намаються розгадати таємницю загадкового послання. А коли їм це вдається перед ними відкривається картина досить страхітливого майбутнього.
Інші сім історій друкувалися раніше в різних збірках: "Трансфер", "Сюрприз", "Я полечу", "Моя література", "Ельвіра", "Нічиї діти", "ДНК. Історія сьома".
З них мені найбільше сподобалося оповідання "Я полечу" - в ньому автор з гумором розповідає історію молодого хлопця, який дуже хотів літати, але не мав коштів для навчання. Він з другом спроектував геліостат, але в розрахунки вкралася помилка через яку він ледь не довів до сердцевого нападу де-кількох пілотів.

17 июня 2020

RoxeyRite

Продовжую знайомитись із творами Макса Кідрука, і що далі, тим більше вони мені подобаються. Перші два прочитані романи були на високому рівні - видно, що зроблено неймовірно великого обсягу роботу, - але, напевно, просто "не моє", бо час від часу виникали якісь питання, або ж нудьга.

Але не цього разу. Скажу більше: десь після 2/3 книги мені наснився не надто приємний сон із елементами сюжету ЗУМС, а враховуючи, що сни мені сняться дуже рідко, а жахіття - взагалі ще десь у дитинстві ("чого я тільки не читала - мене вже нічим настільки не вразиш", - думала я), це ой який знак, що вдалося таки Максові чогось торкнутися у глибині моєї душі.

Нереально вражає, як автор примудрюється об'єднувати містику із науковими фактами та сучасними технологіями. Можливо, людина із більш поглибленими технічними знаннями за мої побачить якісь недоліки, але я просто в захваті, як можна все це компонувати, тримати у голові всі деталі сюжету та не з'їхати при цьому з глузду.

Дуже тішило, коли зустрічала в тексті якісь українські мережі магазинів або ж специфічні назви, але в якийсь момент мені здалося, що цього вже трохи занадто. Не завжди уточнення всіх марок та взагалі настільки дрібних та точних деталей виправдано. Так, це зближує вигаданий сюжет твору із реальністю читача, але все ж таки іноді можна ту інформацію й опустити, на мій погляд.

Так, тут є ще недоліки, які псували загальне враження, але не буду пірнати в подробиці. Поки що вважаю цей роман трохи вищим за НОІМ (хоча б за завершений фінал), та поставила б десь 4,25, але схиляюсь до більш високої оцінки за дійсно стійкі враження від книги, яких я давно не мала, тим паче - від сучасного українського автора.

30 сентября 2019

RoxeyRite

В течение месяцев четырёх-пяти слышала от знакомой имя Макса Кидрука, и поначалу хотела почитать, да времени не было, а потом эта фанатичность стала малость настораживать. Однако теперь я отчасти её понимаю, так как не помню, чтобы сталкивалась ранее с воссоединением в одной книге науки и мистики, причём вполне убедительно обоснованной. Сюжет, хотя и заставлял иногда прирастать к стулу от слишком ясно представленной картины и эмоций героев, всё-таки местами показался подзатянутым (особенно замедляли чтение не особо нужные, по сути, подробности интерьера, экстерьера, пейзажа, сторон света и т. п.). Однако я очень рада, что таки добралась до автора и в результате откопала качественную современную украинскую литературу (на самом деле очень рада и благодарна, что обстоятельства сложились именно так).

спойлерОднако я так и не поняла, что в итоге стало с Марком (т. к. Кидрук недвусмысленно намекнул, что никто в НОІМ не умер), как Соломии удалось создать этот переход, как она сохранила способность говорить и думать, попадает ли ещё в "наш" мир, почему именно её внучка стала сторожем (не подстроенной ли была её смерть), почему страж стоит на входе, а не на выходе, а также загадкой осталась судьба бедного хомячка Джека Спарроу.

Не буду повторять предыдущие отзывы и уточнять, что в книге затронуто несколько острых и важных проблем современности, в частности - Украины, но скажу, что если вы всё ещё думаете, читать или нет, - выбирайте первый вариант. Даже если по жанру книга не зайдёт, вы сможете познакомиться с талантливым, разносторонним и эрудированным современным украинским автором, а таких, насколько я пока могу судить, не так много.

26 января 2019

nathnenna_

"Небратні" Макса Кідрука - це ніщо інше як енциклопедія вікового протистояння між Україною й Росією, щедро приправлена авторськими спогадами, роздумами та прикладами з особистого життя. Правдива і систематизована інформація багатьом відкриє очі на сутність російсько-українського конфлікту, що "розпочався не на Майдані 2013 року, а щонайменше за декілька століть до цього" - так український письменник Андрій Любка відкликається про дану книгу. Погоджуватися із цим чи ні - судіть самі, однак хоча б для загального розвитку варто почитати.

27 апреля 2015

KahreFuturism

Приобретая книгу, я знала лишь несколько фактов о ней - это фантастика, в ней про параллельные миры, и книга оставила приятное послевкусие у людей со схожими с моими вкусами.

В действительности, роман представляет из себя сразу микс жанров: здесь и мистика, и триллер, и элементы ужасов, да и научными справками книга сдобрена очень вкусно. Из того, чем книга понравилась, могу отметить, во-первых и главных, её атмосферу. Она напоминает собой трясину с сырым запахом, влажную на ощупь, топкую, неодушевлённую и безразличную ко всему по природе, которая существует где-то вне времени и абсолютно статична в своём развитии. Раз вступив в эту трясину, т.е. открыв книгу, выбраться из неё не получится уже пока книга не будет прочитана. Я вынуждена была в стремительном темпе решать всё, что скопилось в списке задач, только бы скорее засесть за книгу. Давно меня так не затягивало, в общем. Я практически только не ела, читая.

Понравилась подача психологии подростков, их видения и мироощущения, все поступки и решения как "славных" ребят, так и "не очень" понятна интуитивно. Критиковать никого мне не хочется, не верю я во всем доступную инстанцию добра и карательную коллаборацию зла на этой планете, всё сплелось в одну густую серую кашу, на мой взгляд. Не могу не отметить теорию существования временного пузыря, который был чуть ли не любимым главным героем книги, хоть он и неодушевлён. Тема с изменённой временной реальностью всегда меня захватывала. В принципе, из новообразовавшегося пространства можно было бы слепить неплохой 1Q84, только без людей. Поэтому я совершенно не восприняла идею с существом на 5 этаже, порталом между миром живых и мёртвых; всё это вызвало у меня массу вопросов, а ответы так и не всплыли на страницах книги.

У меня осталось впечатление, что этот мистический компонент был оставлен в изначальной повести ради того, чтобы пощекотать нервы и поспособствовать сюжетной трясине ещё глубже проглотить читателя, только уже с трепещущим сердцем, как у птенца, падающего из гнезда. На меня этот подход сработал противоположным образом, хотя один раз за процесс чтения у меня действительно чуть ли не ёкнуло сердце, - кто читал и помнит барсука, тот поймёт. Но в целом, хоррорные вкрапления заставляли подниматься брови - в недоумении, а не пульс; хотя прописаны сцены хорошо, насущным остаётся вопрос "зачем?" и портит всё впечатление.

Мнение о книге неоднозначное, нужно ещё что-нибудь прочесть у автора, а там поглядим.

17 сентября 2019

ZanoZZZa

За все своє життя я прочитала близько 500 книжок. Читала усе: від фантастики до любовних романів та від детективів і до жахів. До цього часу моїм фаворитом був Стівен Кінг з його сяйвом. Але минулого тижня моє життя перевернулося.
ЗУМС - це ідеал, до якого важко буде кому наблизитися. Ця книга ніби створена для мене! Історія про незвичайного хлопчика, який стає в'язнем своїх сновидінь, або того, що за ними приховується. Чи вдастся його сім'ї врятувати малого, видерти його з цупких лап кошмарів, як вони, Мирон та Єва, будуть поводити себе у скрутні часи і що стане поміж ними?
Це неймовірно! У цій книжці ви знайдете і непросту історію кохання, і трилер, і, безумовно, навпрочуд гарний хоррор! Момент з витріщанням Матео у монітори (чи з моніторів?) - неперевершений! Малий, що стояв біля батька годинами... Чорт забирай, ця книжка лякала мене до усрачки! Я відкладала її, робила глибокий подих, і занурювалася в неї знову. І ось тепер, коли вона закінчилася - від мене ніби відірвали шматок і я не знаю, що робити із своїм життям. Я хочу перечитувати її знову і знову та відчувати той льодяний страх, що і вперше.
Тепер це без сумніву моя улюблена книга! Велике спасибі Максу за цей шедевр, сподіваюся, що попереду ще багато цікавого, моторошного та захоплюючого.
5 із 5, феллас, це 5 із 5.

25 сентября 2016

Klena_Til

Ух! Какую же крутую книгу я прочитала! А сколько тяжёлых тем в ней затронуто! Описаны они очень живо и честно, как по мне.

Вы боитесь лифтов? Я всю жизнь живу на 9 этаже, помню, как много лет подряд лифт у нас просто не работал. Для меня лифт это маленькое ежедневное чудо. Собственно, ГГ Марк тоже не боится лифтов. Просто теперь он знает, что лифт может привезти его на любой этаж, а и ещё кое куда. И все вроде бы хорошо, но пытливый ум Марка не может принять как данность существование мира за лифтом, ему нужны объяснения!

В детстве мне приснился сон, что я вечером поднимаюсь домой, лифт не работает и я иду пешком. И подъезд вроде мой, а на каждом этаже какая-то мини-страшилка ждёт. И я искренне верила, что это был не сон и старалась возвращаться домой, пока светит солнце. К чему это я? Не знаю, просто вспомнила, когда читала. Марк после первого перехода тоже решил, что это был сон. И лучше бы это и правда был только сон...

Моторошно. Именно так мне было читать эту книгу. Слово "жутко" не передаёт всей глубины моих чувств, было именно моторошно! Пожалуй, эта книга смогла меня напугать, что было очень неожиданно. Кинг не смог, а Кидрук смог!

31 декабря 2019