Рецензия Kail_ на книгу — Эрика Ларсона «Дьявол в Белом городе. История серийного маньяка Холмса» — MyBook

Отзыв на книгу «Дьявол в Белом городе. История серийного маньяка Холмса»

Kail_

Книга, яка викликала у мене неабияке зацікавлення перед прочитанням, і врешті-решт не розчарувала. По-перше, сама реальна історія про те, як на тлі розкішного та величного свята всесвітнього ярмарку в Чікаго в 1893 році , заради якого головний архитектор Деніел Бьорнем спорудив та вичаклував ціле місто мрії, велич і краса якого перевершила його найсміливіші ідеї, відбувались такі ж сами величні та неосяжні злочини. Їхнім «автором» був доктор Г. Г. Голмс, фармацевт, підприємець та красень, який збудував поруч готель, який перетворив на справжню кімнату жахів. Його готель був побудований таким чином, що в ньому було декілька секретних кімнат для його жахливих знущань та вбивств. Наприклад, звуконепроникнені приміщення, в яких від запускав газ, або проводив хірургічні екперименти, або, навіть, спалював жертв у пічці. До його пастки потрапляли молоді жінки, які приїздили подивитися на цю непересічну подію, що відвідало понад 27, 5 млн відвідувачів! При тому, що населення Сполучених Штатів на той час становило 65 мільйонів осіб.
Розповідь побудована як трилер, на кожній сторінці якого ти задаєш собі питання: чи спіймають вбивцю? Це не може тривати далі!
Моторошна книжка, яка не є художньою, а скоріше відноситься до жанру нон-фікшн, публіцистиці та дослідження історичних подій. Але реальність часом перевищує будь-які художні домисли.
Як на мене, то трохи забагато часу приділено сюжетній лінії, пов’язаного з головним архитектором та з будівництвом Білого Міста. Але, можливо, прихильникам історії це все буде до вподоби.
Відомо, що планується екранізація цього роману, в якій серійного вбивцю зіграє Леонардо Ді Капріо, якому, як відомо, дуже вдаються ролі привабливих покидьків. Тому читайте зараз, поки ще Лео не оселився у вашій уяві.

21 июля 2016