Рецензии и отзывы на Диявол у Білому місті

3.8
    Kail_

Книга, яка викликала у мене неабияке зацікавлення перед прочитанням, і врешті-решт не розчарувала. По-перше, сама реальна історія про те, як на тлі розкішного та величного свята всесвітнього ярмарку в Чікаго в 1893 році , заради якого головний архитектор Деніел Бьорнем спорудив та вичаклував ціле місто мрії, велич і краса якого перевершила його найсміливіші ідеї, відбувались такі ж сами величні та неосяжні злочини. Їхнім «автором» був доктор Г. Г. Голмс, фармацевт, підприємець та красень, який збудував поруч готель, який перетворив на справжню кімнату жахів. Його готель був побудований таким чином, що в ньому було декілька секретних кімнат для його жахливих знущань та вбивств. Наприклад, звуконепроникнені приміщення, в яких від запускав газ, або проводив хірургічні екперименти, або, навіть, спалював жертв у пічці. До його пастки потрапляли молоді жінки, які приїздили подивитися на цю непересічну подію, що відвідало понад 27, 5 млн відвідувачів! При тому, що населення Сполучених Штатів на той час становило 65 мільйонів осіб.
    Розповідь побудована як трилер, на кожній сторінці якого ти задаєш собі питання: чи спіймають вбивцю? Це не може тривати далі!
    Моторошна книжка, яка не є художньою, а скоріше відноситься до жанру нон-фікшн, публіцистиці та дослідження історичних подій. Але реальність часом перевищує будь-які художні домисли.
    Як на мене, то трохи забагато часу приділено сюжетній лінії, пов’язаного з головним архитектором та з будівництвом Білого Міста. Але, можливо, прихильникам історії це все буде до вподоби.
    Відомо, що планується екранізація цього роману, в якій серійного вбивцю зіграє Леонардо Ді Капріо, якому, як відомо, дуже вдаються ролі привабливих покидьків. Тому читайте зараз, поки ще Лео не оселився у вашій уяві.

namorovychok

Що ж відбувалось в світі на зламі століть? Як жила тогочасна Європа? Завдяки чому США розпочинали свій відрив у різноманітних сферах діяльності людини?

Якщо Вас хоча б іноді цікавлять такого роду запитання, то безперечно, візьміться за дану книжку.

Це історія історії, історія людини, історія громади, міста, країни.
    Це історія жорстокості, безневинності, жаги до цікавості, психозу.

Не ставлю собі за мету перевантажити рідерів цього відгуку складними історичними фактами, персоналіями чи подіями. Але якщо Ви дійсно матимете можливість її прочитати, якщо розпочнете, то відразу попереджу, що у Вікіпедії всього немає, доведеться трошки пошукати мережею достовірності тим фактами, фотознимок Білого міста, його творців. А бажання пересвідчитись у Вас 100% буде.

А, найголовніше! НАПІВСПОЙЛЕР! Будете тренувати свою уяву на уміння уявляти жорстокі вбивства. То будуть до мурашок моторошні картини холоднокровності і психічної неврівноваженості.

Рекомендую! Приємного і моооооооторошного Вам читання!

MaryanaSomko

Якщо чесно, спочатку я не хотіла писати рицензії, лише по тій причині, що не маю бажання писати погані відгуки про книгу. Але ось тепер я вирішила це зробити. Якщо в цілому сюжет справді досить не поганий, і найкраще в цій книжі це розділи в якому розповідається про доктора Голмса, але їх у книзі було як на мене замало, хотілася більше конкретики. Натомість автор чудово описав будівництво Білого міста(тобто цю славнозвісну Колумбівську виставку в Чикаго). Як на мене тут письменик аж занато конкретизував деякі моменти, до найдрібніший деталей. Тому особисто мені в такі моменти було надзвичайно нудно читати. Але були і позитивні моменти в прочитані цього роману, дуже багато історичних подій: виставка, серійні вбивства які відбувались в той період, трагедія Титаніка, і багато інших речей які були винайдені на цій виставці, і якими людство користується досі. Коли я отримала цю книгу, і вирішила її прочитати, то з назви зрозуміла що тут буде розповідатись саме про вбивцю, натомість отримала зовсім зморотнє. Тому така оцінка. Але чекаю екранізації цього роману. Сподіваюсь що хоча б вона мене порадує.

mocker_girl

Миленько. Книгу следовало б озаглавить "Обо всем, что автору известно про Чикаго конца XIX и не только".

Не больше и не меньше. Автор энциклопедически (!!!) начитан, автор перелопатил уйму литературы по различным областям знаний - и просто все-все прочитанное пересказал. Тонны информации и тонны мелочей.

Скрупулезно познавательно и смертельно скучно.

Ах да, в однозначный плюс - иллюстрации.