Катерина

4.5
    LANA_K

Може здадись, що тут є трішки спойлерів. Але інкаше розповісти про цю книгу не можу.
    Зазвичай книги про життя українського села в 17-19 столітті наповнені трагізмом і біллю. "Катерина" дещо інша. Для мене - це ніби ще одна історія про Попелюшку. Але я не скажу, що від цього книга стала гіршою. Я б навіть зрадила, якби і такі подіі відбувались насправді. Не всі, звісно, тому що і болю в цій книзі теж не мало. Але це чи не єдиний раз, коли я вже з перших сторінок зрозуміла, що Катерині в житті має колись пощастити.
    Сама історія життя цієї дівчини починається з того, що вона втрачає свою маму. Батько приводить в дім мачуху, в якої теж є діти. Та дитинство Катерини в книзі тільки згадується. Знайомимся з головною героїнею вже тоді, коли вона стала гарною дівчиною, врода якої вражає з першого погляду.
    Вона впала в око старому сотнику, якому мачуха готова її продати за гроші. Здається, що у Катерини є шанс уникнути цього заміжжя, але і тут доля підготувала дівчині тяжке випробування. За крок до щастя, чи власне до того, що Катерина вважала щастям, стається трагедія. І лише випадкова зустріч змінила життя дівчини.

colorbrain

банальна книга
    перші 50 ст хотілось читати, я і просльозилась, адже, гадаю, трагічна доля української дівчини не залишить нікого рівнодушним. та проте останніх ста сторінок я прочитала хвилин за 20. Це означає, що достатньо лише глянути на кілька реплік персонажів і ти вже в курсі подій. Себто погано, адже така книга не запам'ється. Просто на один раз. Але мушу визнати "Катерину" я бодай дочитала, на відміну від "Графині" В. Лиса та "людина в пошуках справжнього сенсу життя" Франкла

Щодо героїв - вони не до кінця продумані, книга немов для підлітків 14 років, адже персонажі поділяються на хороших та поганих і нейтральних. Хотілось би також з сюжетом попрацювати, занадто уж монотонно й передбачувано вийшло

Але авторку я виправдовую за її дебют. В загальному непогано, якщо хочеться чогось легенького для читання, то роман підходить, особливо для людей, які поверхневі, не люблять заглиблюватись, та читають в своє задоволення, ну і іноді прагнуть казки

OlgaZaloznaya

очень люблю читать книги из "коронации слова" - люди уже все прочитали, выбрали лучшее - сиди, читай и получай удовольствие.
    эта книга именно такая.
    очень волнительно местами, прочитала меньше чем за сутки - оторваться было невозможно.

обратила внимание на автора, оказывается человек без какого -либо специального образования, самый обыкновенный человек - а в то же время, согласитесь, какая она умная и чудесная, люди бывает учатся-учатся а все зря, читатель идет мимо...а тут я не то чтобы мимо пройти, я даже свернуть в сторону не смогла, спасибо большое за полученное удовольствие.