Рецензия zhuki на книгу — Августа Юхана Стриндберга «Любовь и хлеб» — MyBook

Отзыв на книгу «Любовь и хлеб»

zhuki

Життя Швеції 60-х років 19 ст. Дуже яскраві та чіткі приклади узурпації та зловживання владою, бюрократії. Преса як важливий політичний орган, що творить суспільну думку. Убогість представників мистецтва, котрі в жорстоких умовах власного існування поступаються принципам і перетворюються на «політичних митців».

Один епізод з жорстокою іронією розкриває життя художників, котрі, не маючи ані гроша аби пообідати, втішаються рецептами кулінарної книги; або змушені взимку вкриватися старими полотнами та фарбами, аби не замерзнути. І всі вони по замовчуванню живуть у борговому рабстві.

Практично неможливо спокійно жити, творити та заробляти, не віддаючи свій голос у загальну урну поклоніння правлячій верхівці. Внутрішні інтриги та користолюбні проекти зовні вміло прикриваються благом для суспільства, що перманентно з чіткою періодичністю висвітлюється в паперових ЗМІ. Навіть благодійність втратила останні надії бути виключно благодійністю. Особливо політики наживаються на популярних страхових агенціях, створюючи їх немовби з благородною метою захисту майна та життя громадян. Але механізми чітко продумані і діють успішно до т.зв. банкрутства, котре захищає лише керівництво таких компаній.

В романі головний герой самотужки намагається боротися із великим злом, що ввійшло у держстандарт, влізло під нігті кожного чиновника, і навіть пустило корені у зневірені серця селян.

В принципі, романи такого жанру будуть більше цікаві історикам. Особисто я віддаю перевагу більш аналітичним та рефлексійним текстам, але для загального розвитку можна й почитати.

18 июля 2013

Бесплатно

3.78
(9 оценок)
Читать книгу: «Любовь и хлеб»

Установите приложение, чтобы читать эту книгу бесплатно