Чорний ліс

5.0
    MyNameJulia
    ...в нереальності таких чи інших змодельованих ситуацій, які складають сюжетну основу "Чорного лісу" будуть переконані лише ті, хто дотепер сприймає історію Другої світової війни та історію України винятково через нав*язаний десятиліттями, якщо не століттями панівний російсько-радянський контекст

Це слова автора в післямові, з якими важко не погодитися. Адже книга зачіпає винятково суперечливу тему в українській історії, котра постійно викликає суперечки та запитання у суспільстві. Хто такі повстанці в часи Другої світової? За що вони боролися? Як сприймати факт їхньої боротьби проти Червоної армії - як вчинки зраднків, чи, може, якось інакше? Андрій Кокотюха намагається дати на ці запитання відповіді, побудовуючи перед нам абсолютно нереальну ситуацію: засуджений міліціонер отримує шанс реабілітуватися та відправляється в ліс у ролі диверсанта виконувати завдання. Але щось іде не так, він опиняється у полоні у загадкових повстанців, котрі тримають в страху Чорні ліси Волині. І тут починається найцікавіше: діалоги, у яких я впізнаю вуличні суперечки. Роки йдуть, а теми залишаються ті самі. Від повного заперечення діяльності повстанців колишній міліціонер пройде шлях до усвідомлення місії і мети їхньої діяльності. І хтозна, можливо, приєдніється до них у одному з боїв...
    Як і "Червоний" ця книга читається легко і просто, на одному подиху. В подачі матеріалу в цих двох книгах багато схожого, вони гармонійно доповнюють одна одну, розкриваючи одну епоху та коло проблем.
    Для особливо зацікавлених чи тих, хто не може прийняти на віру, що подібні речі, описані в романі, насправді відбувалися, автор подає низку цікавих джерел, звідки можна почерпнути більше історичної інформації.

mokasin

Якось усе просто. Німці після убивства їх поплічника не перекривають виходи із міста, пропускаючи машину. Точно так само вони часто закривають очі на підозрілу поведінку хоч працівника гестапо - але ж польки! Але книга варта уваги - адже розповідає про заплутані дружньо-ворожі взаємовідносини польської, радянської, німецької та української сторін на Волині під час Другої світової війни. І нехай серед українських повстанців не завжди все було по-людськи, їх виправдовує одне - вони воювали на рідній землі.

Перевод

Как-то все просто. Немцы после убийства их соратника не перекрывают выходы из городка, свободно пропуская машину. Точно так же они частозакрывают глаза на подозрительное поведение пусть и сотрудника гестапо - но ведь польки же! Но книга стоит внимания - ведь рассказывает о запутанных дружеско-вражеских взаимоотношениях польской, советской, германской и украинской сторон на Волыни во время Второй мировой войны. И пусть среди украинских повстанцев не всегда все было по-человечески, их оправдывает одно - они воевали на родной земле.