vadym_o

Черговий прочитаний мною детектив від Андрія Кокотюхи. Хоч сам текст роману був написаний у далекому 2007 році( у містах Ніжин - Київ), проте друком вийшов лише у 2014. Чесно кажучи, два роки тому я ще нічого не знав про твори автора, та про нього в цілому. Перша прочитана мною книга, від Кокотюхи, мала назву "Таємне джерело". Прийшовши до бібліотеки це була перша книга яка кинулася мені в очі, і після прочитання перших розділів я не пожалів, що вибрав саме її. З того часу я став яскравим прихильником творчості Андрія Анатолійовича.
    Прочитавши кілька його творів я забажав чогось нового, і саме тоді, на одному із книжкових сайтів, я помітив новий для себе роман Кокотюхи, із гарною обкладинкою та загадковою назвою "Осінній сезон смертей".
    Головним героєм у творі постає ексцентричний київський журналіст - Андрій Шкарада. Як і у більшості романах Андрія Кокотюхи, ГГ не є байдужим до алкоголю, але саме схильність перехилити чарку і допомагає йому і вирішенні складних питань. Або навпаки, через алкоголь він і стає частинкою усіх проблем.
    Читаючи даний роман, переді мною поставали такі собі далекі 90-ті роки. А це і не дивно, адже журналіст для написання своїх статей взагалі не користувався інтернетом та і про мобільний зв"язок, здається, не знав. Всі дзвінки він або інші герої здійснювали або із телефонних автоматів, або із старенького провідкового телефону редакції. В одному із епізодів, Андрій Шкарада користується старим касетним диктофоном, що ще раз надихає на думку, що події відбувалися у такий далекий для сучасності час.
    У студмістечку, де герой прожив 5 років, з"являється маніяк який убиває гарненьких дівчат. Згадавши молоді роки праці у кримінальному відділі, Андрій Шкарада відчуває себе детективом, хоча і не раз припускав думки, що ця справа йому зовсім не потрібна.
    Загалом, даний роман не є поганим. У ньому є щирі герої та злісний антигерой, закручений сюжет та вбивства, все що потрібне детективу. Проте, після прочитання інших творів Андрія Кокотюхи, роман "Осінній сезон смертей" трошки не дотягує до найвищого балу. Після нього залишається якийсь гіркий осад і нерозуміння того, що ж все-таки сталося з іншими героями: хто залишився непокараним, а хто навпаки - прийняв суд? Але чесно кажучи, я б прочитав продовження даного роману, або хоча б його доповнення.
    Отже, сезон смертей - закрито. А позаду залишені двоякі відчуття від прочитання.

Він виходить на темні вулиці. В мороці ночі він видивляється красунь. Краса - це гріх і блуд. Він має змінити світ на краще й очистити його від блуду...