ESET_NOD32

Рецензии и отзывы на Львів. Вишні. Дощі (збірник)

4.8
    JanetPsephisms

Книжка дуже легко читаєся цікава кожна істарія нова і неймовірна рекомендую.

TorrePlumelets

Ця книга ніби зіткана з морельок, стиглих, солодких, з п'янким ароматом

VitaliyaBondarenk...

Давно хотіла купити цю книгу, та все не було можливості. І тут під час подорожі у Львів зовсім спонтанно я купила цілу серію)))) Найперше прочитала саме цю. Дивно, але читаючи "Львів. Вишні. Дощі" за сотні кілометрів від міста Лева, я відчувала невимовно хвилюючий запах, що навіяв спогади про поїздку в моєму серці. Я їла соковиті морелі, читала і насолоджувалася. Я впізнавала вулиці, улюблені місця, я немов чула, як натхненно стукає по бруківці львівський дощ-музикант. Майже всі оповідання запали в душу, тільки декілька були не надто захоплюючі, проте нагадували мені знайомі почуття і картини. Деякі були несподіваними, а деякі - не відпускали одразу по закінченню, так заворожували. І тепер Львів асоціюється в мене не тільки зі свіжим запахом дощу, п'янким ароматом міцної кави, натхненними романтичними львів'янами, а й з терпко-солодким смаком морель.
    Хочеться продовження, хочеться іще!

DafnaRinger

Цю книгу варто було читати в травні. Якраз тоді, коли соковита зелена трава та квітучі вишні, вмиті весняними грозами, п'янили своїм ароматом і пробуджували в душі любов і сподівання на щось неймовірне. Тоді, коли було зроблене фото. Але з сесією, випускними та вступними екзаменами все було не до того. І як наслідок, я переносилася в атмосферу львівського травня в кінці літа...

«Львів. Вишні. Дощі»  — це третя збірка серії оповідань українських письменниць (перші дві  — «Львів. Кава. Любов» та «Львів. Смаколики. Різдво»). Вона повністю просякнута неповторною атмосферою цього старого українського міста: ледь не з кожної сторінки позирає на вас його душа. Він стежить за вами пильним оком одного з кам'яних левів, зацікавлює архітектурою та давніми історіями, чарує запахом кави, свіжої випічки і прибитим дощем пилом, заколисує стуком крапель і кроків бруківкою... Наче легким серпанком книга загортає вас весною, її тремтливими дотиками, теплим подихом і разом з тим уже літнім запахом стиглих вишень (я пишу ці рядки, і мене огортає цей аромат, можете повірити?). Вишні, чи то пак морелі, як їх називають львівяни, тут всюди. Справді ледь не на кожній сторінці, починаючи з фотографій на обкладинці й вишневого кольору шрифта і закінчуючи вишневою наливкою. Морелі переживають тут з десяток різних втілень: тут і стиглі плоди, і позаземна істота, яку одна романтична натура називає Мсьє Морелем, і символ кохання, і символ життя, і символ свободи, це весільний салон, чиєсь прізвище чи навіть чиїсь очі...

Такі життєві, цілком звичайні, побутові історії про звичайних людей набувають чарівної атмосфери. Мрійливі панянки, щирі почуття, кохання, вірність, залежність, дощі та веселки, проза й поезія, мир та війна... І ще багато-багато чого. До цілком реального життя авторки додають містику й міфічних істот нашого народу, стираючи межу між світами. Легко, ненав'язливо, майстерно переплітають реалії нашої буденності й фантазії, створюючи затишок і показуючи красу життя у всій його багатовимірності.

Невеличка збірка смачного, затишного й ароматного, по-весняному легкого й світлого натхнення! Цю книгу можна читати й взимку, в розпал пекучих морозів, сповнюючись сонця й ласкавого тепла. А потім творити, вірити, мріяти й любити всіх і все довкола :)

kukusya_murrrochk...

Очень люблю Львов и не могла пройти мимо, когда впервые увидела "Львів. Кава. Любов" и "Львів. Смаколики. Різдво". Купила, прочитала, но не получила 100%-го удовольствия. Подумала "Всё не буду покупать, если выйдет ещё одна такая сборка", но муж решил сделать сюрприз и подарил "Львів. Вишні. Дощі". Читала с упоением, буквально чувствовала аромат кофе и вкус вишен. Все авторы молодцы. Захватывает с первой истории и до последней. С нетерпением жду следующий сборник и рекомендую всем, кто хочет чего-то лёгкого и непринужденного для прочтения.
    Расстроило, что в книге не было уже так полюбившейся Виктории Гранецкой с её нереальными фантастическими сюжетами.